Adana ve Mersin’deki Bombalı Saldırıları Kınıyoruz! Özel

  • Pazartesi, May 18 2015
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

7 Haziran genel seçimlerine az bir süre kala art arda yaşanan saldırılar ve provokasyonlar ile hükümetin geliştirdiği gergin bir ortamın içinden geçmekteyiz.  

Hükümetin oy oranında düşüşün tüm kesimler tarafından görüldüğü bu süreçte hükümet tarafından oy oranını korumak adına gergin bir hava yaratıldığı hepimizce izlenmektedir.

Ancak son günlerde gerek Cumhurbaşkanı, gerekse de Başbakan’ın seçim stratejisinin gerilim, kutuplaşma stratejisini de aştığı, daha da tehlikeli bir gidişatın önünün açılmaya çalışıldığı gün geçtikçe netleşmektedir.

Hükümet yetkililerinin HDP için başta “Baraj altında kalsa süper olur” söylemi ile birlikte hedef gösteren açıklamaları saldırılara adeta davetiye çıkartmaktadır. Karanlık(!) güçler AKP için “süper” olacak sonuçlar için her türlü çalışmayı yapmaktadırlar.

Bugün Adana ve Mersin’de HDP’nin il binalarına yönelik saldırılar düzenlenmiş, bu saldırılarda parti üye ve yöneticileri yaralanmıştır.

Her iki saldırının da aynı saatlerde ve zaman ayarlı bombalarla yapılmış olması, saldırıların profesyonel bir el tarafından planlandığını ortaya koymaktadır.

Adana ve Mersin’de HDP’ye yönelik saldırılar 1990’lı yıllarda devreye sokulan kontr-gerilla saldırılarının kopyası gibidir. OHAL’ı kaldırıp fail-i meçhul saldırıları sonlandırdığını iddia eden AKP bir yandan fiili OHAL uygularken bir yandan da bu tür saldırılara zemin hazırlamıştır.

Tek partiye ve tek adama dayalı başkanlık sisteminin getirilmesi, faşizmin kurumsallaştırılması özleminin sonuçları olduğuna inandığımız bu tür provokasyonlar açığa çıkarılmadığı sürece tüm sonuçlarıyla birlikte bundan AKP iktidarı sorumlu olacaktır!

Adana ve Mersin’de HDP’ye yapılan, ancak özünde barışa, kardeşliğe ve birarada yaşama iradesine yönelik olan saldırıları kınıyor, lanetliyoruz. HDP’ye geçmiş olsun diyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Siyasi iktidar gayri ciddi açıklamalarla sorumluluktan kaçamaz. Seçim güvenliğini ve geleceğimizi tehdit eden bu tür saldırılar derhal durdurulmalıdır. Siyasi iktidar seçimlere gölge düşürmeyi amaçlayan söylem ve uygulamalardan vazgeçmelidir.

Okunma 582 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

FOTOĞRAFLARLA B|T|S|29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR