10 Ekim Derneğinin İlk Genel Kurulu Yapıldı! Özel

  • Cuma, Tem 14 2017
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

10 Ekim Katliamında hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralıların kurduğu 10 Ekim-Der ilk genel kurulunu yaptı.

Bilindiği gibi KESK-DİSK-TMMOB-TTB'un çağrıcısı olduğu, "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi" şiarı ile 10 Ekim 2015 tarihinde yaptığımız EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ mitingine yapılan alçakça saldırı sonucu 102 kişi yaşamını yitirirken, onlarcası ağır olmak üzere 500’den fazla kişi de yaralanmıştı.

10 Ekim Ankara Tren Garı önündeki katliamda yaşamını yitirenlerin yakınları ve yaralıların kurduğu 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Birinci Olağan Genel Kurulu'nu Ankara'da düzenledi. 

Açılış ve saygı duruşunun ardından oluşturulan divanın ardından Genel Kurul gündem kapsamında sürdürüldü.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası'nda düzenlenen genel kurulda; TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası'nda düzenlenen genel kurula, KESK Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Aysun Gezen ve Yusuf Şenol, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül ve avukatlar da konuk olarak katıldı.

10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, 1. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. Yönetim Kuruluna Gökhan Yaralı, Elif Özdemir, Mehtap Sakinci Coşgun, Faik Deli, İhsan Seylan, Erdogan Tedik, Mustafa Çeker seçildi.

Genel Kurul'da Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu için seçim yapıldı. Sonuçlara göre Yönetim Kuruluna  Gökhan Yaralı,(Ankara Şube üyemiz) Elif Özdemir, Mehtap Sakinci Coşgun, Faik Deli, İhsan Seylan, Erdogan Tedik, Mustafa Çeker; Denetim Kuruluna Cafer Altun, Cevat Aktaş, İshak Kocabıyık(Sendikamız eski Genel Sekreteri) seçildi. Yönetim Kurulu yedekleri ise Nazım Karakurt,(Sendikamız eski Genel Başkanı) Abdülselam Çetin, Emir Aslan Adsız, Damla Yeltekin oldu. 

 

 

Okunma 216 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

FOTOĞRAFLARLA B|T|S|29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR