Sendikamız BTS 26 yaşında… Özel

  • Pazartesi, Kas 13 2017
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

Sendikamız BTS 26 yaşında…

1991 yılının 13 Kasım’ın da Tüm Ray-Sen, Dem-Sen, Tüm Hava-Sen olarak başlayan yürüyüşümüz bugün ulaştırma emekçilerinin onuru BTS olarak devam etmektedir.

26 yıllık tarihine destansı direnişler, grevler, iş bırakmalar sığdıran sendikamız pek çok baskılarla, güçlüklerle, sıkıntılarla ve ölümlerle karşılaşmasına rağmen zorlukların üstesinden gelerek, bu günlere ulaşmıştır.

Bu zorlu mücadele sürecinde;

* 26 yıllık tarihimizde ülkemizdeki ilk sendikal mücadeleyi başlatarak, bugün yandaş Memur-Sen tarafından kötüye kullanılsa da kendi haklarımızı kazanmanın yolunu açtık.

*Demokrasinin, insan haklarının, özgürlüğün bu ülkede kalıcı olmasının mücadelesini verdik

Baskıya, engellemelere ve her türlü ağır şartlara rağmen 26 yıllık tarihimizi ve değerlerimizi yaratan bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Bu tarih sadece ülkemiz ulaştırma işkolunun değil, dünya emekçilerinin mücadele tarihinde yerini almıştır.

Ne siyasi iktidarın 16 Nisan referandumu sonrası tek adam iktidarı yaratma gayreti ne de binlerce kamu çalışanının sebepsiz yere ihraç edilmesi bizi emek mücadelesinden yıldıramayacaktır.

Dış politikasındaki büyük yanlışlar, barış sürecinin bitirilmesi ve iktidarı boyunca ortaklığını inkar etmediği Gülen Hareketinin 15 Temmuz tarihindeki darbe girişimlerinin ardından demokrasiyi, insan haklarını, hakkı hukuku dilinden düşürmeyen siyasi iktidarın bugün darbeyle mücadele adı altında kendisine muhalif tüm kesimlere yoğun baskı uyguladığı karanlık bir dönemin içinden geçmekteyiz.

Meclisi bay pass ederek çıkardığı Olağanüstü Hal Kararnameleriyle (OHAL) bugün muhalif gazeteler, dergiler, radyolar kapatılmakta, muhalif kamu emekçileri işlerinden çıkartılmakta, gazeteciler ve milletvekilleri tutuklanmakta, gösteri ve toplantı hakkı engellenmektedir.

Bu karanlık dönemi ülkemizin tüm ilerici, aydınlık, barıştan yana güçleri ile birlikte ve üyelerimizden aldığımız güçle atlatacağımıza inanıyoruz.

 

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Okunma 192 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

FOTOĞRAFLARLA B|T|S|29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR