Cuma, 07 Temmuz 2017 11:00

Üyesi Olduğumuz ITF üyesi Sendikalarla Görüştük! Özel

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sendikamız Merkez Yürütme Kurulu üyeleri tarafından üyesi olduğumuz Uluslararası Taşımacılık Çalışanları Federasyonu (ITF) üyesi Güney Kore ve İran’daki sendikaların yöneticileri ile görüştük.

Bilindiği gibi Konfederasyonumuz KESK’in 7-8-9 Haziran 2017 tarihlerinde 9.Olağan Genel Kurulu yapılmakta olup Genel Kurula pek çok uluslararası kurum ve sendika davet edilmişti.

Davet edilen sendikalardan Güney Kore’de ulaştırma işkolunda örgütlü bulunan sendikalardan ITF üyesi Kore Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Sendikasını temsilen KESK Genel Kuruluna gelen Genel Sekreter KIM, Ae-Ren tarafından sendikamız ziyaret edildi.

Sendikamız Genel Başkanı Hasan BEKTAŞ, Genel Sekreteri Hasan SOYSAL ile Genel Hukuk TİS İnsan Hakları Sekreteri Rıza ERCİVAN'ın katıldığı görüşmede, aynı işkolunda faaliyet gösteren sendikalar olarak geçmiş dönemlerde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de dayanışma içerisinde olunacağına vurgu yapılırken, demiryolları başta olmak üzere ulaştırma alanında özellikle kamunun tasfiyesine yönelik benzer uygulamalara karşı u7luslararası dayanışma içerisinde olunmasına vurgu yapıldı.

Bugün de Konfederasyonumuzun davetlisi olarak KESK Genel Kuruluna katılan ve İran ulaştırma işkolunda örgütlü ITF üyesi sendikanın yöneticileri ile görüşme yapıldı.

Okunma 1603 defa Son Düzenlenme Cuma, 07 Temmuz 2017 11:09
BTS

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR