İzmir Torbalı İstasyonunda Üyemiz Erkan Doğramacı'ya Yönelik Saldırıyı Kınıyoruz! Özel

  • Çarşamba, Nis 01 2015
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

Torbalı'da hareket memuru olarak çalışan üyemiz Erkan Doğramacı 26 Mart 2015 tarihinde Torbalı İstasyonunda bulunan gişeye hırsızlık için girmek isteyen 2 kişi tarafından darp edilmiştir.

Sendikamız İzmir Şube yönetici, temsilci ve üyelerinin katılımıyla  31 Mart 2015 tarihinde Torbalı İstasyonu önünde bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı okuyan İzmir Şube Başkanımız Birtan Kulakoğlu tarafından okunan açıklamada günün çoğu zamanında korunaksız, her türlü gasp ve benzeri olaylara davetiye çıkarırcasına emniyetsiz bir şekilde çalıştırılan istasyon personelinin bu tür olaylarla karşı karşıya kalmalarını engelleyecek önlemlerin alınması gerektiğinin belirtildiği bir açıklama yapıldı.

Okunan basın açıklaması aşağıdadır.


BASINA VE KAMUOYUNA


Kamu çalışanlarına yönelik uygulanan şiddet, hız kesmeden devam ediyor. Bu şiddet kimi zaman, hakkına arayan kamu çalışanına bizzat devlet tarafından uygulanırken, Kimi zamanda, görevi esnasında halkımıza nitelikli kamu hizmeti vermeye çalışırken 3. Şahıslar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sağlık ve eğitim emekçilerine karşı gerçekleştirilen şiddete karşı hiçbir önlem alınmayıp adeta kanıksanır hale gelirken, şimdi de Torbalı Gar’da çalışan üyemiz Erkan DOĞRAMACI kör şiddete maruz kalmıştır.

Torbalı Gar’a hırsızlık amacıyla giren şahıslara üyemiz Erkan DOĞRAMACI müdahale etmiş, Yaşanan arbedede arkadaşımız darp edilmiştir. Kamu çalışanlarını devletin sırtında “kambur” olarak gören, En haklı taleplerini bile yerine getirmeyip, talepleri için mücadele ettiğinde baskı ve şiddetle bastıran devlet, hem iş yerini hırsızlara karşı koruyan kamu çalışanlarına uyguladığı bu şiddetten vazgeçmeli, hem de kamu çalışanlarına güvenli bir iş ortamı sağlamak zorundadır.

Bizler, halkımıza nitelikli-güvenli bir ulaştırma hizmeti vermeye çalışırken, çok zor koşullarda, yarı aç yarı tok, mesai saati mefhumu olmadan ve esnek çalışmaya mahkum edilmişken, aynı zaman da can güvenliğimizin sağlanamamasına itiraz ediyoruz.
Buradan hem TCDD Genel Müdürlüğüne hem de 3. Bölge Müdürlüğüne sesleniyoruz.
Zaten çok zor koşullarda çalışan TCDD çalışanlarının, iş yeri koşullarından kaynaklı sorunları bir an önce giderilmeli, çalışanların can güvenliğine yönelik tehditlerin ortadan kaldırılacağı tedbirler bir an önce alınmalıdır.


BİRLEŞİK TAŞIMACILIK ÇALIŞANLARI SENDİKASI
İZMİR ŞUBESİ

Okunma 1545 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Kategori İzmir

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

FOTOĞRAFLARLA B|T|S|29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR