BTS Havacılık Şube İstanbul Kahvaltıda Buluştu!

  • Pazartesi, Eki 31 2016
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt

BTS Havacılık şube Atatürk havalimanı çalışanları 9 ekim   Pazar günü DHMİ Florya tesislerinde düzenledikleri dostluk ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldiler.

Havacılık Şube Genel Başkanı Özlem KELEŞ yaptığı açılış konuşmasında ülkemizin çok zor zamanlardan geçtiğini havalimanı çalışanlarının havalimanı saldırılarından darbe girişimine kadar daha da zor şartlarla bu günleri geçirdiğini söyledi. 10 Ekim katliamının yıldönümüne gelen şu günlerde geçtiğimiz bir yıla bakınca “Tarifsiz acılar yaşadık ama biz acımızı da mutluluğumuzu da paylaşmayı biliriz” dedi. Birbirimize güç vererek toplumda aydınlanma yaratmaya çalışarak var olabileceğimizi ekleyen KELEŞ yaşanılan atmosferin insanların kendi içlerine kapanarak, korkarak yaşamak zorunda bırakıldığına ama buna karşı örgülü mücadele dışında bir yol olmadığına söyledi. Açığa alınmalarla ilgili hukuksuz bir sürece karşı durmanın herkesin görevi olduğunu hatırlatan KELEŞ, Birbirimizi bulduğumuzda güç bulduğumuzu, toplumun dahi bize ihtiyacı olduğunu, bu buluşmaların artırılması gerektiğini söyledi. KELEŞ in ardından söz alan Havacılık Şube Kadın Sekreteri Esra TETİK; ”Hayatımda ilk defa bir morgun önünde arkadaşlarımı aradım, hayatımda ilk defa elimde bir liste hastanelerde arkadaşlarımı aradım” dedi. Orada o gece şimdi ne yapacağız diye sorduk birbirimize diyen TETİK cevaplarının dayanışma olduğunu belirtti. 10 Ekim anması yasaklanmasından dolayı duydukları üzüntüye değinen TETİK ”Acımızı yaşamamıza, yasımızı tutmamıza da izin verilmiyor. Acımız için dayanışacağız” dedi.

Bizim etkili- yetkili (!) siyasi tanıdıklarımız yok, bizim dayanışmamız var örgütlülüğümüz var. Bunun için buradayız, BTS’deyiz ve burada olacağız diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından emekli üyelere plaketler verildi.  

Okunma 1249 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

FOTOĞRAFLARLA B|T|S|29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye Olanlar için)

29 ARALIK 2015 GREVİ SAVUNMA ÖRNEĞİ (Üye olmayanlar için)

 12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ | ÜYELERİMİZ İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK TIKLAYINIZ

12-13 EKİM SAVUNMA ÖRNEĞİ |  ÜYE OLMAYANLAR İÇİN SAVUNMA ÖRNEĞİ - İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BTS KADIN KOMİSYONU'NDAN

BT|S| YAYINLAR